תעשיות הקולנוע בתקופת הקורונה

 

תעשיות הקולנוע בתקופת הקורונה

 

מגפת הקורונה גרמה לשיתוק מלא של כל הפעילות בבתי הקולנוע והתיאטראות ברחבי הארץ ולכאוס גדול בקרב כל מי שעוסק בתחום זה, התעשייה הפסיקה באופן רוחבי את כל הפעילות שלה.

ההשפעה של הקורונה על תעשיית הקולנוע

כל הפעילות של הפקת סרטים שכוללת עבודה של במאים, תסריטאים, מפיקים, שחקנים ואנשי מקצוע רבים נוספים נעצרה בבת אחת. העוסקים בכך נותרו בביתם ללא יכולת לבצע את המשך הפרויקטים שכל אחד מהם עסק בו.

בחלוף הזמן נוצרה בעיה כלכלית קשה מאד כיוון שכל מי שעוסק בתחום זה לא קיבל כספים לאורך תקופה ארוכה ונוצרו למקצתם מצבים כלכליים קשים ביותר, לאור העובדה שלא היו להם כל הכנסות אך ההוצאות המשיכו לרדת.

בעלי בתי הקולנוע שבנו בשנים האחרונות קומפלקסים ענקיים ורובם עדיין משלמים החזר מדי חודש של הלוואות מימון שקיבלו מהבנקים כדי להקים אותם, נקלעו גם הם למצוקות כלכליות קשות לאור העובדה שאין להם כל הכנסות. חלקם יחזיקו מעמד לאורך כל החודשים הבעייתיים הללו כיוון שיש להם רזרבות ותמיד קיימת סכנה שמקצתם יקלעו למצבים כספיים קשים ביותר.

בחלק מהמקרים התאגידים הללו קיבלו סיוע ממשרד הממשלה כדי שיצליחו לשרוד, גם ללא הכנסות אך עדיין המצב נראה בעייתי ביותר.

שינוי במסלול העבודה

עובדים שכירים ועצמאים רבים שלא יכלו להמשיך בעיסוק שבו עבדו בשנים האחרונות חיפשו מקורות הכנסה חדשים. מקצתם מצאו עבודות בתחומים קרובים, שאותן הם יכלו לבצע מביתם ורובם החלו לעבוד בתחומים אחרים לחלוטין וזאת רק כדי ליצור הכנסות חודשיות, שיסייעו להם לשלם את ההוצאות החודשיות שלהם.

מענקים כספיים לתעשיית הקולנוע

לאחר דין ודברים חריף הגיעו אנשי תעשיית הקולנוע משרד התרבות להסכמות על כך שיועברו תקציבים שמטרתם הפקת סרטים חדשים, הפקות מקור שהן בעיקר עלילתיות, תוך קבלת תקציב ממפעל הפייס, מהקרנות העוסקות בתרבות וממשרד התרבות.

ניצול הזמן להכנת הפקות מקור

לאחר ההלם הראשוני, החליטו תסריטאים רבים שזה הזמן להכין הפקות מקור חדשות כך שהכול יהיה מוכן ליום שאחרי הקורונה. בדרך זו החלו לכתוב תסריטים שונים. עורכי הוידאו והמעצבים הגרפיים החלו להכין את הנראות של הסרטים, הגימיקים, הקומפוזיציה, האפקטים, האלמנטים הגרפיים והדמויות בסרטים השונים בהתאם לידע דוגמאת תוכנות הפקה שונות הנלמדים כגון קורס אפטר אפקטס.

בהתאם לעלילה ולתסריט של כל אחד מהסרטים הם הכינו את כל חומר הרקע הצבעוני והמתוחכם כדי שיהיה זה סרט יוצא דופן בנראותו, דבר שיגרום לקהל לראות את הסרט המסקרן.

המטרה היא שיהיה אפקט מהותי של סרטי מקור רבים שיהיו מוכנים בחודשים הקרובים וכך כאשר החיים יחזרו למסלולם, ייהנה גם קהל הצופים לחזור לבתי הקולנוע ולצפות בסרטים איכותיים ומיוחדים שנעשו תוך מחשבה רבה, כדי להעניק גם לצופים חוויות עוצמתיות ומרתקות לאחר החודשים הרבים שבהם הם שהו בביתם.

קידום אתרים

הכל על קידום אורגני SEO

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להגביר את הנראות המקוונת שלהם ולמשוך יותר לקוחות. אחת השיטות היעילות ביותר להשיג זאת היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. קידום אורגני הוא תהליך של אופטימיזציה של תוכן האתר כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש ויצירת תנועה ולידים ללא פרסום בתשלום. במאמר זה נחקור את היתרונות של קידום אורגני בגוגל, לרבות היתרונות שלו לטווח ארוך, עלות-תועלת והאתגרים הנלווים אליו.

סריגה עם חוטי טריקו

הסתיו הגיע והוא צובע את הנוף בגוונים עזים של כתום וצהוב עם ירוק וכשהעלים מתחילים לנשור על האדמה והרוח הקרירה ממלאת את האוויר, הידיים שלנו מתחילות לחפש את המסרגות. זו העונה שבה אנו מוצאים נחמה ביצירת שטיחים, סלסלות, תיקים ושפע של פריטים ייחודיים, הן כמתנות מחממות לב והן כתוספת נעימה לבתים שלנו.

אופנה

אימוץ אופנה טבעונית: ביגוד והנעלה ברי קיימא לצרכנים בעלי חמלה

תעשיית האופנה עוברת שינוי משמעותי לעבר פרקטיקות אתיות ובנות קיימא יותר, והיבט אחד של תנועה זו הוא עלייתם של ביגוד והנעלה טבעוניים. אופנה טבעונית מציעה אלטרנטיבה חמלה וידידותית לסביבה למוצרים מסורתיים שמקורם בבעלי חיים, מבלי להתפשר על סגנון או איכות. במאמר זה נחקור את החשיבות של ביגוד והנעלה טבעוניים, נדגיש את היתרונות וההשפעה שלהם, תוך הצגת "סהרה", מותג חלוץ בתעשיית האופנה הטבעונית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

תביעת סיעוד היא כלי חשוב ביותר למימוש הזכויות שלנו. במידה ואנחנו או הקרובים אלינו נתקלים בקושי תפקודי ובצורך לקבל טיפולים רפואיים מתמשכים, תביעת סיעוד היא

תמציות טבעיות

עולם הקוסמטיקה התפתח מאוד בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא מוצרים חדשים רבים על המדף. מוצרי הקוסמטיקה הבסיסיים השתדרגו והפכו להיות מוצרים רב גוניים. כל אחד

אילו בעלי מקצוע משתמשים בפרופיל U?

הוא מוצר מהפכני בתחום התעשייה ועד כמה שהוא פשוט – ככה הוא יעיל ומשמעותי. כיום פרופיל U נחשב לאחד המוצרים המבוקשים בתעשייה, מהו, עבור מה