קירות ירוקים – להביא את הטבע לעיר

הערים המודרניות הופכות לאיי חום ומפלצות בטון ואספלט שמרחיקות אותנו מהטבע. התשובה להחזרת הטבע למרחבי המחייה האורבניים היא התקנה של קירות ירוקים. הרעיון הוא שהבטון יכול להיות בית גידול לצמחייה על ידי שימוש בטכנולוגיה הנכונה. הצמחים סופגים את חום השמש ויותר מזה, את הרעלנים הנמצאים בערים, וכך מטהרים את האוויר.  בניין בו מותקן קיר ירוק הוא בניין בו האוויר עשיר יותר בחמצן, ודורש פחות אנרגיה לשמירה על טמפרטורה נעימה.

 

מרפסות ירוקות

בישראל ישנן בניינים רבים עם מרפסות ואלו יכולות להפוך לגינות פורחות במגוון דרכים. ישנם רבים המוסיפים עציצים, כדים ואדניות על המעקים או על הרצפה, וכך נהנים ממרפסת ירוקה ופורחת. הטרנד החדש במרפסות הוא תוספת של קירות ירוקים. הכוונה היא לאדניות בטכנולוגיה מיוחדות הנתלות על קירות המרפסת והופכות את המרפסת לירוקה . גינון ורטיקלי במרפסות הוא בעל יתרונות רבים: קודם כל הוא אינו תופס מקום במרפסת ובנוסף, הוא מעניק מראה ייחודי ורענן מראה ירוק וחי. מרפסת ירוקה מביאה את הטבע הביתה, ומאפשרת גידול של מגוון רחב של צמחים בהתאמה כמובן לתנאי האקלים השוררים במרפסת.

 

התקנה ותחזוקה של קירות ירוקים

בעת התכנון של המרפסות הירוקות כדאי לקחת בחשבון קודם כל את תנאי השמש או הצל הנמצאים בה ואת כיווני האוויר והרוחות. תכנון מוקדם בו מתאימים את הצמחים הנכונים למיקום, חוסך הרבה בהמשך הדרך. בחירה נכונה של הצמחייה תיתן מראה רענן לאורך זמן בתחזוקה מינימלית. כדאי להתייעץ לפני התקנה של קירות ירוקים לגבי הטכנולוגיה או שיטת הגידול של המוצרים השונים הקיימים בשוק. במרפסות רבות אין מערכת השקיה, ולכן כדאי להתקין קיר ירוק המתאים להשקיה ידנית כמו הקיר הירוק של חברת גרין בלקוני. זהו קיר ירוק שתוכנן כך שהוא אוגר את מי ההשקיה, כך שניתן להשקות רק פעם בשבוע בקיץ ופחות מזה בחורף. כמובן שבכל מקום בו ישנה אפשרות להוסיף מערכת השקיה, כדאי לעשות זאת. כדי לשמור על מראה רענן לאורך שנים כדאי לבצע תחזוקה של פעם בחצי שנה לקירות הירוקים.

 

להתחבר אל הטבע

מרפסות בהם מותקנים קירות ירוקים ובהם יש צמחייה מעניקים יתרונות בריאותיים וסביבתיים רבים. קודם כל יושבי המרפסת נהנים ממראה טבעי, מאוויר נקי, ועשיר יותר בחמצן. גינה במרפסת גם נותנת חציצה מהשכנים, ותחושה של פרטיות. הצמחים סופגים גם את הרעלנים מהאוויר, ויותר מזה גם רעשים ואפילו ריחות רעים. כשהופכים את המרפסת למרפסת ירוקה תורמים לא רק לרווחה האישית, אלא גם תורמים לסביבה. בכל מקום בו ישנם צמחים איכות האוויר משתפרת, ועומס החום יורד כך שהתקנה של קיר ירוק הינה תרומה לסביבה.

קידום אתרים

הכל על קידום אורגני SEO

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להגביר את הנראות המקוונת שלהם ולמשוך יותר לקוחות. אחת השיטות היעילות ביותר להשיג זאת היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. קידום אורגני הוא תהליך של אופטימיזציה של תוכן האתר כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש ויצירת תנועה ולידים ללא פרסום בתשלום. במאמר זה נחקור את היתרונות של קידום אורגני בגוגל, לרבות היתרונות שלו לטווח ארוך, עלות-תועלת והאתגרים הנלווים אליו.

סריגה עם חוטי טריקו

הסתיו הגיע והוא צובע את הנוף בגוונים עזים של כתום וצהוב עם ירוק וכשהעלים מתחילים לנשור על האדמה והרוח הקרירה ממלאת את האוויר, הידיים שלנו מתחילות לחפש את המסרגות. זו העונה שבה אנו מוצאים נחמה ביצירת שטיחים, סלסלות, תיקים ושפע של פריטים ייחודיים, הן כמתנות מחממות לב והן כתוספת נעימה לבתים שלנו.

אופנה

אימוץ אופנה טבעונית: ביגוד והנעלה ברי קיימא לצרכנים בעלי חמלה

תעשיית האופנה עוברת שינוי משמעותי לעבר פרקטיקות אתיות ובנות קיימא יותר, והיבט אחד של תנועה זו הוא עלייתם של ביגוד והנעלה טבעוניים. אופנה טבעונית מציעה אלטרנטיבה חמלה וידידותית לסביבה למוצרים מסורתיים שמקורם בבעלי חיים, מבלי להתפשר על סגנון או איכות. במאמר זה נחקור את החשיבות של ביגוד והנעלה טבעוניים, נדגיש את היתרונות וההשפעה שלהם, תוך הצגת "סהרה", מותג חלוץ בתעשיית האופנה הטבעונית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

תביעת סיעוד היא כלי חשוב ביותר למימוש הזכויות שלנו. במידה ואנחנו או הקרובים אלינו נתקלים בקושי תפקודי ובצורך לקבל טיפולים רפואיים מתמשכים, תביעת סיעוד היא

תמציות טבעיות

עולם הקוסמטיקה התפתח מאוד בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא מוצרים חדשים רבים על המדף. מוצרי הקוסמטיקה הבסיסיים השתדרגו והפכו להיות מוצרים רב גוניים. כל אחד

אילו בעלי מקצוע משתמשים בפרופיל U?

הוא מוצר מהפכני בתחום התעשייה ועד כמה שהוא פשוט – ככה הוא יעיל ומשמעותי. כיום פרופיל U נחשב לאחד המוצרים המבוקשים בתעשייה, מהו, עבור מה