משיכת כספי פיצויים

כאשר עובד פוטר מתפקידו או התפטר כאילו פוטר- הוא יכול לבצע משיכת כספי פיצויים. אותם כספי פיצויים נמצאים בתוך קרן הפנסיה של אותו עובד או בתוף קופת הגמל שלו ובכדי לבצע משיכת כספי פיצויים במלואם או רק חלק מהסכום יש לעמוד בקריטריונים וגם לספק את כל המסמכים והאישורים הנדרשים לשם כך. משיכת כספי פיצויים היא לא פעולה מומלצת שכן היא מקטינה את החיסכון הפנסיוני של העובד, שהוא יצטרך בגיל פרישה.

 

מהם כספי פיצויים:

ההפקדה לפנסיה נעשית על ידי המעביד כאשר מדובר בעובד שכיר ועל ידי העובד עצמו כאשר מדובר בעובד עצמאי. אותה הפקדה לפנסיה כוללת מצד המעסיק את המרכיב של תמלוגי עובד ואת המרכיב של כספי פיצויים. במצב בו העובד מפוטר או התפטר כאילו פוטר והוא זכאי לפיצויים מלאים, הוא יכול לבצע משיכת כספי פיצויים מתוך החיסכון שלו.

המטרה של אותם כספי פיצויים היא לדאוג לפיצוי של העובד במידה ופוטר עד שיוכל למצוא עבודה אחרת. עם זאת, כספי הפיצויים מהווים כ-30 אחוזים מקרן הפנסיה ולכן משיכת כספי פיצויים טרם הזמן פוגעת בחיסכון העתידי של העובד. בכדי לא לבצע משיכת כספי פיצויים אם לא באמת חייבים- מומלץ להגיש בקשה של קצבה מתאימה מהמוסד לביטוח לאומי כמו הבטחת הכנסה או דמי אבטלה בהתאם לזכאות.

עם זאת, ישנם מקרים בהם העובד לא מצליח להתקיים והוא חייב לבצע משיכת כספי פיצויים בכדי לייצב את המצב שלו. במקרה כזה שיש צורך במשיכת כספי פיצויים העובד צריך לוודא שהכספים אכן שייכים לו, להשיג את כל הטפסים והאישורים הרלוונטיים ולהגיש אותם לגורמים המתאימים בכדי לבצע משיכת כספי פיצויים כמה שיותר מהר. הטפסים עצמם מגיעים אל רשות המיסים שם מתבצע בירור של האם יש צורך בתשלום מס על הסכום של הפיצויים ולאחר מכן מועברים הטפסים אל החברה שמנהלת את קרן הפנסיה או את קופת הגמל אליהן מפקיד העובד את הכספים. אותה חברה היא הגוף שרשאי להעביר את כספי הפיצויים ישירות לחשבון הבנק של העובד.

על משיכת כספי פיצויים לא יהיה צורך בתשלום מס בהתחשבות בנתונים הבאים: משכורת אחת של העובד עבור כל שנת עבודה שלו או הסכום המקסימלי שנקבע על ידי מס ההכנסה לאותה שנה. הסכום המקסימלי שיתאפשר לעובד למשוך יהיה הנמוך מבין השניים. חשוב לדעת שהמעביד יכול לבוא לקראת העובד ולאפשר לו פטור ממס על ידי סכום של משכורת וחצי של העובד עבור כל שנת עבודה שלו ובכך הסכום אותו יהיה זכאי למשוך העובד יהיה גבוה יותר.

הסכום המקסימלי שניתן למשוך בביצוע משיכת כספי פיצויים לשנת 2021 עומד על 12,340 ₪ כאשר הסכום משתנה משנה לשנה ולכן יש לבדוק ולהשוות בכל שנה בהתאם  להשוואה מהירה על ידי מקצוענים הנכם מוזמנים לאתר SmartLine.

 

קידום אתרים

הכל על קידום אורגני SEO

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להגביר את הנראות המקוונת שלהם ולמשוך יותר לקוחות. אחת השיטות היעילות ביותר להשיג זאת היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. קידום אורגני הוא תהליך של אופטימיזציה של תוכן האתר כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש ויצירת תנועה ולידים ללא פרסום בתשלום. במאמר זה נחקור את היתרונות של קידום אורגני בגוגל, לרבות היתרונות שלו לטווח ארוך, עלות-תועלת והאתגרים הנלווים אליו.

סריגה עם חוטי טריקו

הסתיו הגיע והוא צובע את הנוף בגוונים עזים של כתום וצהוב עם ירוק וכשהעלים מתחילים לנשור על האדמה והרוח הקרירה ממלאת את האוויר, הידיים שלנו מתחילות לחפש את המסרגות. זו העונה שבה אנו מוצאים נחמה ביצירת שטיחים, סלסלות, תיקים ושפע של פריטים ייחודיים, הן כמתנות מחממות לב והן כתוספת נעימה לבתים שלנו.

אופנה

אימוץ אופנה טבעונית: ביגוד והנעלה ברי קיימא לצרכנים בעלי חמלה

תעשיית האופנה עוברת שינוי משמעותי לעבר פרקטיקות אתיות ובנות קיימא יותר, והיבט אחד של תנועה זו הוא עלייתם של ביגוד והנעלה טבעוניים. אופנה טבעונית מציעה אלטרנטיבה חמלה וידידותית לסביבה למוצרים מסורתיים שמקורם בבעלי חיים, מבלי להתפשר על סגנון או איכות. במאמר זה נחקור את החשיבות של ביגוד והנעלה טבעוניים, נדגיש את היתרונות וההשפעה שלהם, תוך הצגת "סהרה", מותג חלוץ בתעשיית האופנה הטבעונית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

תביעת סיעוד היא כלי חשוב ביותר למימוש הזכויות שלנו. במידה ואנחנו או הקרובים אלינו נתקלים בקושי תפקודי ובצורך לקבל טיפולים רפואיים מתמשכים, תביעת סיעוד היא

תמציות טבעיות

עולם הקוסמטיקה התפתח מאוד בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא מוצרים חדשים רבים על המדף. מוצרי הקוסמטיקה הבסיסיים השתדרגו והפכו להיות מוצרים רב גוניים. כל אחד

אילו בעלי מקצוע משתמשים בפרופיל U?

הוא מוצר מהפכני בתחום התעשייה ועד כמה שהוא פשוט – ככה הוא יעיל ומשמעותי. כיום פרופיל U נחשב לאחד המוצרים המבוקשים בתעשייה, מהו, עבור מה