מה המשמעות של תמא 38 בירושלים?

 

מדינת ישראל השכילה להקדים תרופה למכה, במסגרת של ההיערכות לקראת רעידות אדמה אימתניות, שבאה לידי ביטוי בהכנת תכנית של תמא 38 בירושלים. בחודש מרץ, בשנת 2005, הגו את התכנית הזאת על מנת לבצע חיזוק היסודות של מבנים ישנים, שנמצא כי הינם עשויים להתמוטט כליל בשעה שתתקיים רעידת אדמה חזקה. במדינת ישראל נמצאו יותר ממיליון דירות בבנייני מגורים, אשר צריך לדאוג לחיזוק של היסודות שלהם. התכנית הזאת חלה על מבנים שההיתר לבנייתם הוצא בטרם תחילת ינואר, בשנת 1980, חוץ ממבנים שאותם פטר התקן הישראלי לרעידות אדמה. המוטיב שעומד מאחורי תמ"א 38 אינו מצריך כל השקעה כספית מן הדיירים או לחלופין מן מדינת ישראל – קבלני הבניין יוסיפו מרפסות, מעליות או ממדים, יחזקו מבנים, לרווחת דיירי הבניין, וכל זה עבור האישור של בנייה בבניין של עוד דירות, אשר אותן באפשרותם למכור. מדובר במיזם מבריק, של WIN WIN– לרשות הקבלן יועברו זכויות בנייה, והדיירים יזכו לקבל, בלי כל תשלום מצדם, מיגון נגד רעידות אדמה והשבחה של הדירה שלהם, ומדינת ישראל תיפטר מן ההכרח של מימון מיגון של תושביה. למידע נוסף, לאתר לחצו כאן.

מה הרווח של תושבי הדירות מקיומה של תמא 38 בירושלים?

תושבי הדירות ירוויחו מקיומה של תמא 38 בירושלים מנעד רב של אפשרויות, כמו לדוגמה – שיפוץ חדר האשפה, המקלט וחדרי אופניים ועגלות, תוספת בנייה של עד עשרים וחמישה מטר רבוע לכל דירה, באמצעות חדר נוסף, מרפסת, מחסן, שדרוג תשתיות הבניין לרבות צנרת המים, הביוב, גז או התקנה של מעלית חדשה שיפוץ חיצוני לבניין ולגינה, מקום חנייה, שיפוץ ושדרוג הלובי וחדר המדרגות, וכיוצא בזאת.  ההטבות הללו בהחלט מתורגמות לכסף – השבחה רבה של שווי הדירה, בכל מיני מצבים אף מדובר ביותר מארבעים אחוז.

בכמה תעלה תמא 38 את שווי הדירה שלכם?

יודעי דבר בתחום הנדל"ן מאמינים, כי השבחה של בניין בביצוע תהליך של תמא 38 בירושלים, אשר מוסיף ממ"ד, מחזק את היסודות, מוסיף מקום חנייה, מעלית, או מרפסת, עשוי להעלות את שווי הדירה שלכם בשיעור של בין שלושים לבין ארבעים אחוז.  השיפוץ החיצוני של הבניין, שמהווה חלק אינטגרלי בתהליך של תמא 38 עשוי לתרום לעלייה בת כעשרה אחוז בשווי הדירה. הוספה של חדר, לרוב מדובר בממ"ד בעלת ערך ניכר בהעלאה של שווי הדירה – עסקינן אודות דירה בת שלושה חדרים, אשר תהפוך על ידי תהליך זה לדירה בת ארבעה חדרים, או דירה של ארבעה חדרים, שתגדל להיות דירה בעלת חמישה חדרים וכיוצא בזה.

קידום אתרים

הכל על קידום אורגני SEO

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להגביר את הנראות המקוונת שלהם ולמשוך יותר לקוחות. אחת השיטות היעילות ביותר להשיג זאת היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. קידום אורגני הוא תהליך של אופטימיזציה של תוכן האתר כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש ויצירת תנועה ולידים ללא פרסום בתשלום. במאמר זה נחקור את היתרונות של קידום אורגני בגוגל, לרבות היתרונות שלו לטווח ארוך, עלות-תועלת והאתגרים הנלווים אליו.

סריגה עם חוטי טריקו

הסתיו הגיע והוא צובע את הנוף בגוונים עזים של כתום וצהוב עם ירוק וכשהעלים מתחילים לנשור על האדמה והרוח הקרירה ממלאת את האוויר, הידיים שלנו מתחילות לחפש את המסרגות. זו העונה שבה אנו מוצאים נחמה ביצירת שטיחים, סלסלות, תיקים ושפע של פריטים ייחודיים, הן כמתנות מחממות לב והן כתוספת נעימה לבתים שלנו.

אופנה

אימוץ אופנה טבעונית: ביגוד והנעלה ברי קיימא לצרכנים בעלי חמלה

תעשיית האופנה עוברת שינוי משמעותי לעבר פרקטיקות אתיות ובנות קיימא יותר, והיבט אחד של תנועה זו הוא עלייתם של ביגוד והנעלה טבעוניים. אופנה טבעונית מציעה אלטרנטיבה חמלה וידידותית לסביבה למוצרים מסורתיים שמקורם בבעלי חיים, מבלי להתפשר על סגנון או איכות. במאמר זה נחקור את החשיבות של ביגוד והנעלה טבעוניים, נדגיש את היתרונות וההשפעה שלהם, תוך הצגת "סהרה", מותג חלוץ בתעשיית האופנה הטבעונית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

תביעת סיעוד היא כלי חשוב ביותר למימוש הזכויות שלנו. במידה ואנחנו או הקרובים אלינו נתקלים בקושי תפקודי ובצורך לקבל טיפולים רפואיים מתמשכים, תביעת סיעוד היא

תמציות טבעיות

עולם הקוסמטיקה התפתח מאוד בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא מוצרים חדשים רבים על המדף. מוצרי הקוסמטיקה הבסיסיים השתדרגו והפכו להיות מוצרים רב גוניים. כל אחד

אילו בעלי מקצוע משתמשים בפרופיל U?

הוא מוצר מהפכני בתחום התעשייה ועד כמה שהוא פשוט – ככה הוא יעיל ומשמעותי. כיום פרופיל U נחשב לאחד המוצרים המבוקשים בתעשייה, מהו, עבור מה