מהו התפקיד של עורך דין פלילי במשפט הפלילי בשנת 2021?

תחום המשפט הפלילי הינו ענף בעל משמעות רבה שנועד להסדיר את חיי החברה באמצעות הצגת והגדרת התנהגויות שליליות כבלתי לגיטימיות וחוקיות. הדין הפלילי מבוסס על כללים של עשה ואל תעשה, כאשר אזרח שמפר את הכללים הללו יואשם בביצוע עבירה פלילית ובהתאם לכך יועמד לדין על פי הקבוע בחוק. בשונה מהמשפט האזרחי, אכיפת הדין הפלילי נמצאת באחריות ובסמכות המדינה גם במידה והנפגע הינו אזרח פרטי ומשום כך המשפט הפלילי מתנהל בין החשוד או הנאשם לבין המדינה. תחום הדין הפלילי הינו מורכב וסבוך למדי וכולל היבטים, סעיפים ונושאים רבים המחייבים מיומנות, מומחיות וידע משפטיים מעמיקים ומכאן החשיבות הרבה בקבלת ייצוג מקצועי מידיו של עורך דין פלילי לניהול ההליך בצורה נכונה ומיטבית.

 

בניית קו הגנה אפקטיבי לניהול נכון של ההליך הפלילי

התפקיד של עו"ד פלילי הינו לספק הגנה משפטית אפקטיבית ולשמור על זכויות הלקוח והאינטרסים החיוניים שלו. ההגנה אינה מיועדת רק להתמודדות מול המערכת המשפטית של המדינה, שכן דווקא המדינה היא זו המספקת לאזרח הגנה יעילה מפני התנהגויות לא רצויות ופוגעניות מצד הרשויות השונות. התפקיד העיקרי של עורך דין פלילי הינו לייצג את החשוד על מנת לשמור ולהגן על זכויותיו בכל סיטואציה אליה הוא נקלע. עורך הדין ילווה אתכם לאורך ההליך הפלילי וזאת מתוך שאיפה לחשוף את התמונה המלאה והשלמה של התהליך שהוביל למצב הבעייתי שנוצר. הייצוג המשפטי יאפשר לכם להגדיל את הסיכויים להגיע לסגירת התיק וההליך הפלילי ללא הגשת כתב אישום ובמידה והמשפט כבר החל והחשוד נמצא בסטטוס של נאשם, הרי שהמטרה היא להגיע לפסק דין צודק ככל הניתן עבור הלקוח.

 

התייצבות מול המערכת המשפטית לצד הבטחת תפקודה התקין

במקרים רבים, עורך הדין נדרש להתייצב מול המערכת המשפטית, להטיל ספק ואף לקרוא עליה תיגר וזאת מתוך הרצון והצורך לשים את טובת הלקוח מעל לכל ומתוך שאיפה למזער נזקים להוכיח את חפותו. בתחום המשפט הפלילי בשנת 2021 במדינת ישראל, לייצוג המשפטי יש חשיבות וערך נוספים שהינם למנוע הטיית דין ופגיעה בזכויות הבסיסיות של החשוד ובראשן הזכות למשפט הוגן ותקין.. נוכח מספר מקרים לא מבוטל של טעויות בהכרעות שיפוטיות ושערוריות שונות שאירעו במהלך השנים האחרונות בעולם המשפט במדינת ישראל, הרי שמרכיב חשוב ומרכזי בעבודת עורך הדין הינה להבטיח את התפקוד התקין של המערכת המשפטית וזאת מעבר לדאגה המקצועית לטובת המיוצג.

 

פרמטרים לבחירה נכונה של עורך דין פלילי

בחירה נכונה של עורך דין פלילי בשנת 2021 מהווה נקודה חשובה להתמודדות יעילה ומיטבית בהליך וחקירה פליליים. משום כך מומלץ לקבל החלטה שכזו לאחר ביצוע בדיקה מעמיקה אודות ניסיונו והכשרתו המקצועיים של עורך הדין שאמור לייצג אתכם. על מנת להבין מיהו עורך הדין הנכון עבורכם, כדאי לקבל המלצות מקרובים ומכרים וכמובן לערוך שיחת טלפון או פגישה אישית. השילוב בין קבלת המלצות, בדיקת מוניטין ושיחה אישית יאפשרו לכם להבין מהן היכולות המקצועיות של עורך הדין ומהי מידת הכימיה ורמת האינטראקציה האישית ביניכם. במידה וקיים איזון נכון בכל הפרמטרים הללו, הרי שמצאתם את עורך הדין הפלילי המתאים ביותר עבורכם.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

עורך דין נפגעי עבירה

עורכי דין נפגעי עבירה מתמחים בייצוג אנשים שנפלו קורבנות לפשעים. הם יכולים לעזור לך לנווט במערכת המשפט, להבין את זכויותיך ולחפש צדק על הנזק שנגרם לך.