הכל על הקולגן: ביוטי ובריאות בתוסף תזונה אחד

 

 

אחד מתוספי התזונה הנמכרים ביותר הוא קולגן, וזאת בשל העובדה כי מדובר בתוסף המשלב בין עולם הביוטי המתפתח לבין יצירת אורח חיים בריא. מהם השימושים של הקולגן ומדוע הוא מתאים לכולם? להלן הפרטים.

 

קולגן: תוסף התזונה הנמכר ביותר

בשנים האחרונות לא ניתן לפספס את הזינוק במספר הרכישות של תוספי תזונה, לא מעט בזכות היותם תוספי תזונה טבעיים אשר יכולים לסייע לצורך התמודדות עם מגוון מצבים רפואיים כמו גם קוסמטיים. אחד מתוספי התזונה שזוכים לתהודה עצומה הוא ללא ספק הקולגן שנחשב מזה שנים רבות לתוסף תזונה איכותי שבו עושים שימוש עשרות אלפי בני אדם בכל רחבי העולם. למעשה, הקולגן הוא חלבון מרכזי בגוף האדם, ולו תפקידים רבים. עם תהליך ההזדקנות הטבעי פוחת באופן משמעותי ייצור הקולגן (החל מגיל 25) אולם הייצור פוחת גם על רקע של תזונה לקויה, חשיפת יתר לשמש וכן פגמים גנטיים. כאשר חסר בגופנו קולגן, הדבר מתבטא בקמטים, היחלשות המפרקים וכתוצאה מכך גם בעיות בסחוס. בשל כך, תוסף תזונה קולגן מהווה חלק בלתי נפרד מהתזונה של ספורטאים אך גם של נשים וגברים שרוצים להתמודד בצורה טובה יותר עם הפחתת הייצור. ביחס לתוספי תזונה אחרים, לקולגן יש מספר יתרונות בולטים:

חיזוק השיער והציפורניים

תופעה של נשירת שיער כמו גם ציפורניים חלשות הן תופעות מוכרות שמתרחשות על רקע של הפחתה בייצור קולגן. בהתאם לכך, נטילה של קולגן יכולה לסייע בהתמודדות עם נשירת שיער והיחלשות של הציפורניים.

 

כאבי מפרקים

רבים מבני הגיל השלישי סובלים מכאבי מפרקים. יש הרבה פתרונות שיכולים לסייע נגד התופעה, ואחד מהם הוא תוסף הקולגן. הקולגן יכול לסייע בהתמודדות עם התופעה ולהקל על התסמינים שלה, לצד טיפול מבוקר ומתוכנן ע"י רופאים המומחים בתחום.

 

התאוששות מאימון

ספורטאים רבים נוטלים תוסף תזונה קולגן לצורך התאוששות מהירה יותר מאימון, והפחתת הסיכון לפציעות. קולגן מסוג 1 נחשב לקולגן הנפוץ והנמכר ביותר בשל היותו מורכב מסיבים בשם אוסינופיליק המסייע לצורך חיזוק הגידים והעצמות, ועל כן שילוב של קולגן ביחד עם תזונה עשירה במזון מהחי נחשבת לדרך מצוינת להתאוששות מאימון וכן הפחתת הסיכוי להופעתם של פציעות קלות וחמורות כאחד.

 

טיפול קוסמטי לקמטים

זה לא סוד שתעשיית הביוטי עוברת מהפך של ממש בעשור האחרון, לא מעט בשל השימוש בתוספי תזונה כמו קולגן במוצרים קוסמטיים הנמכרים לגברים ונשים כאחד. מאחר והקולגן הוא חלבון המצוי בשיעור גבוה בעור הפנים, ניתן להשתמש בו גם לצורך התמודדות עם קמטים ומראה עור יבש. מדובר בטיפול טבעי ללא תופעות לוואי, ולמרות שאין מדובר בתחליף להליך קוסמטי יסודי ניתן בהחלט לומר כי הוא מהווה חלק בלתי נפרד משגרת הטיפוח של רבים שמשתמשים בקולגן באופן קבוע.

לסיכום, רגע לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה בדקו כי אתם יוצרים קשר עם חברה מקצועית ובעלת המלצות מוכחות אשר תדע לספק לכם תוסף תזונה איכותי, ללא תופעות לוואי ומאושר ע"י משרד הבריאות, שעבר את כל הבדיקות והאישורים כולל תווי האיכות הדרושים. זכרו כי אין מדובר בתוסף קסם אלא בתוסף תזונה שנועד לסייע לגוף להתמודד עם קצב הייצוב המופחת של הקולגן ובמקביל גם לדחות עד כמה שניתן את תופעות הלוואי שנגרמות כתוצאה מאובדן הקולגן. חשוב לזכור שנטילת הקולגן דורשת גם התמדה לטווח ארוך, ונטילה של קולגן לזמן קצר בלבד לא תניב תוצאות לטווח קצר או ארוך. אל תשכחו לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן כדי לסייע לגוף בתהליכים השונים. בהצלחה!

חנות חיות ירושלמית – נעים להכיר

   מי שכבר מגדל חיות יודע, חנות חיות טובה זה החיים, ממש ככה. כשהשירות הוא טוב, הערך לא יסולא בפז. אין חשוב ממקור חיוני שיוכל

הדברת פשפש המיטה

  פשפש זה דבר קטן וחמוד שאוהב לצוד אנשים בלילה, לקחת מנת דם במקבצי עקיצות של 2 עד 3 עקיצות בממוצע, ולברוח עם השלל לפינות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

חנות חיות ירושלמית – נעים להכיר

   מי שכבר מגדל חיות יודע, חנות חיות טובה זה החיים, ממש ככה. כשהשירות הוא טוב, הערך לא יסולא בפז. אין חשוב ממקור חיוני שיוכל

הדברת פשפש המיטה

  פשפש זה דבר קטן וחמוד שאוהב לצוד אנשים בלילה, לקחת מנת דם במקבצי עקיצות של 2 עד 3 עקיצות בממוצע, ולברוח עם השלל לפינות