באילו מקרים חובה לקבל את שירותיו של עורך דין ליקויי בניה

ליקויי בניה הם הסיוט הגדול של כל אדם שעובר לבית חדש. הם יכולים להתגלות בכל שלב, אך גם ממש בכניסה לדירה לאחר שהקבלן מסר לכם את המפתח, וכדי להתמודד מול הקבלן יש צורך בבעלי מקצוע המתמחים בתחום, לכן מומלץ להיות מלווים על ידי עורך דין ליקויי בניה המתמחה בתחום. אז מתי נפנה אליו ומה תפקידו? תמשיכו לקרוא. 

מתי נצטרך עורך דין המתמחה בליקויי בניה? 

ברגע שמתגלים ליקויי בניה בבית חדש, מומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום. במרבית במקרים יהיה מדובר בדירה חדשה, ולמרבה הצער הרבה קבלנים מתנערים מתיקונים של ליקויים שונים כי עלות התיקונים גבוהה. במבט ראשוני יכול להיות שהדירה תראה מושלם ולא יתגלה בה אף פגם, אך לעיתים לאחר זמן מה של מגורים בתוך הדירה מתגלים הליקויים, לעיתים אחרי חורף יהיה ניתן לראות שיש בעיה של נזילה, או כששוטפים את הבית בפעם הראשונה מגלים שהרצפה לא כל כך ישרה כמו שהיא נראית והמים בורחים לכיוון אחד, ועצוב לומר אך התופעה הזו נפוצה למדי. כאשר עורך דין נכנס לתמונה הוא יכול לסייע לפתור אותה במהירות רבה יותר מול הקבלן, ולמנוע המון עוגמת נפש. 

מהו תפקידו של עורך הדין בתחום ליקויי הבניה? 

פניה אל עורך דין לא אומרת שצריך לתבוע, להיפך, לעיתים קרובות דווקא הפניה לעורך דין תהיה זו שתסייע לפתור את הבעיה שכן היא תרתיע את הקבלן שיבקש לסיים את ההתקשרות ללא הליך משפטי. כאשר פונים אל עורך דין ליקויי בניה הכוונה היא לא לתבוע, זהו המוצא האחרון במידה ולא מצליחים לגרום לקבלן לתקן את הליקויים באופן ראוי ובמהירות המתבקשת. אין ספק שמי שהתגלו אצלו ליקויי בניה בבית החדש הוא הצד הצודק, אך היגררות לבתי משפט יכולה לקחת שנים ולהוביל לסכסוך בין הצדדים, והמטרה הסופית היא תיקון ליקויי הבניה, לכן יש לחתור לכך. 

עורך הדין ינסה קודם כל להגיע לפשרה מוסכמת על שני הצדדים, אם הקבלן מסרב לתקן ליקויים מסוימים מכל סיבה שהיא – לעורך הדין יהיה הכול להשפיע עליו על ידי שליחת מכתב התראה לפני הגשת כתב תביעה בדרישה לתקן את הליקויים. עורך הדין ייעזר בחוזה של הצדדים וינהל משא ומתן, ובמידה ואלה לא צלחו השלב הזה יהיה הגשת כתב תביעה. 

מהי שנת בדק? 

שנת בדק היא השנה הראשונה לאחר הכניסה לדירה ובה הקבלן אמור להיות זמין עבור הדיירים לתיקונים. לא מדובר על מונח שיש לו תוקף משפטי, אלא על מושג שהקבלנים יצרו כדי לספק שירות טוב יותר, שלא תמיד הם עומדים בו. כמו כן, אין זה אומר שאם עברה אותה שנת בדק לא ניתן לפנות לקבלן, שכן ישנם נזקים שיש עליהם אחריות ארוכת טווח, למשל כמו בכל מה שנוגע לצנרת, לכן פניה אל עורך דין לבקשת תיקוני ליקויים יכולה להתבצע גם לאחר שנה זו. 

כיצד מגישים תביעה עבור ליקויי בניה? 

במידה ומגיעים לרגע בו מגישים תביעה, בדרך כלל נצרף אליה גם את עוגמת הנפש שנגרמה לנו כתוצאה מהתנהלותו, שכן ליקויי בניה ניתן לתקן במסגרת שנת הבדק ולסיים עם כך. בדרך כלל ייגרמו לאנשים הוצאות כספיות בעקבות ליקויי בניה ולכן התביעה תמיד תסתכם בסכום גבוה יותר מתיקון הליקוי, וכמובן שמצטרפים לכל אלה שכר הטרחה. את התיק פותחים בבית המשפט השלום ובתוך שישים ימים על הצד השני להגיש כתב הגנה. תפקידו של עורך הדין בבית המשפט הוא לחתור לסיום האירוע במהירות האפשרית, תוך הצגת התמונה השלמה והמלאה ובדרישה לפצות עבור כל הנזקים הישירים והעקיפים שנגרמו בשל ליקויי הבניה. 

קידום אתרים

הכל על קידום אורגני SEO

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להגביר את הנראות המקוונת שלהם ולמשוך יותר לקוחות. אחת השיטות היעילות ביותר להשיג זאת היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. קידום אורגני הוא תהליך של אופטימיזציה של תוכן האתר כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש ויצירת תנועה ולידים ללא פרסום בתשלום. במאמר זה נחקור את היתרונות של קידום אורגני בגוגל, לרבות היתרונות שלו לטווח ארוך, עלות-תועלת והאתגרים הנלווים אליו.

סריגה עם חוטי טריקו

הסתיו הגיע והוא צובע את הנוף בגוונים עזים של כתום וצהוב עם ירוק וכשהעלים מתחילים לנשור על האדמה והרוח הקרירה ממלאת את האוויר, הידיים שלנו מתחילות לחפש את המסרגות. זו העונה שבה אנו מוצאים נחמה ביצירת שטיחים, סלסלות, תיקים ושפע של פריטים ייחודיים, הן כמתנות מחממות לב והן כתוספת נעימה לבתים שלנו.

אופנה

אימוץ אופנה טבעונית: ביגוד והנעלה ברי קיימא לצרכנים בעלי חמלה

תעשיית האופנה עוברת שינוי משמעותי לעבר פרקטיקות אתיות ובנות קיימא יותר, והיבט אחד של תנועה זו הוא עלייתם של ביגוד והנעלה טבעוניים. אופנה טבעונית מציעה אלטרנטיבה חמלה וידידותית לסביבה למוצרים מסורתיים שמקורם בבעלי חיים, מבלי להתפשר על סגנון או איכות. במאמר זה נחקור את החשיבות של ביגוד והנעלה טבעוניים, נדגיש את היתרונות וההשפעה שלהם, תוך הצגת "סהרה", מותג חלוץ בתעשיית האופנה הטבעונית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

תביעת סיעוד היא כלי חשוב ביותר למימוש הזכויות שלנו. במידה ואנחנו או הקרובים אלינו נתקלים בקושי תפקודי ובצורך לקבל טיפולים רפואיים מתמשכים, תביעת סיעוד היא

תמציות טבעיות

עולם הקוסמטיקה התפתח מאוד בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא מוצרים חדשים רבים על המדף. מוצרי הקוסמטיקה הבסיסיים השתדרגו והפכו להיות מוצרים רב גוניים. כל אחד

אילו בעלי מקצוע משתמשים בפרופיל U?

הוא מוצר מהפכני בתחום התעשייה ועד כמה שהוא פשוט – ככה הוא יעיל ומשמעותי. כיום פרופיל U נחשב לאחד המוצרים המבוקשים בתעשייה, מהו, עבור מה