איתור נזילות מים – המדריך!

איתור נזילות הינו בין תחומי ההתמחות החשובים והמאתגרים ביותר של אינסטלטורים.

 

איך מזהים שיש נזילת מים? איך מומלץ לאתר נזילת מים בצורה הטובה והמקצועית ביותר? מה המשמעות של גילוי נזילה סמויה בצנרת? כל התשובות במאמר הבא…

 

נזילות מים ומשמעותן

נזילת מים היא נזילה במערכת האינסטלציה של בית, עסק או כל מבנה אחר. למען הסר ספק – איתור נזילות במצלמה תרמית מתייחס לנזילות מים שנכנסות למערכת, לא נזילות מים היוצאות מהמערכת. צינור יציאה דולף או נוזל מתייחס ברוב המקרים לצנרת הביוב. למרות העובדה שההשלכות של נזילת מים יכולות להיות בעייתיות בשני המקרים.

הבעיות הכרוכות בנזילה והשלכותיה הן יצירת רטיבות ועובש בבית או במבנה ואף מפגע בטיחותי עקב רטיבות יתר הנמשכת לאורך זמן וכן פגיעה ביציבות המבנה לאורך זמן. אולם, נזילות בצנרת מים גורמות בנוסף לנזקים הנ"ל גם להפסדים כלכליים ישירים. ככל שכמות המים שנוזלת גדולה יותר, כך גדל הנזק המצטבר. יש לשים לב אם לאחרונה חשבונות המים עלו ללא סיבה מוצדקת, מה שיכול להחמיר עוד יותר את הנזק שנגרם מהנזילה. איתור נזילות יכול להתבצע בדירה בבניין משותף או בשטחים משותפים, בבתים פרטיים או במוסדות ציבוריים ובמבנים גדולים יותר.

 

דרכים לאיתור נזילה

איתור נזילות יכול להתבצע בשיטות מסורתיות – איתור מיקום הנזילה המשוער, חפירה, חשיפת הצנרת ואיתור המיקום המדויק של הנזילה.

מנגד, בעשורים האחרונים פותחו שיטות חדשניות לאיתור נזילות בצנרת מים ללא הרס מיותר. כך ניתן להכניס סיבים אופטיים לצילום הצינור מבפנים ולאתר במהירות את מקור הנזילה.

דרך נוספת לאיתור נזילות היא שימוש במצלמה תרמית, המאתרת את המיקום המדויק של הנזילה על ידי זיהוי שינויי טמפרטורה בנקודות שונות בקיר ובצנרת.

חשוב לדעת שלא כל נזקי רטיבות הם תוצאה של דליפת מים: למשל מי גשמים עלולים לחלחל מהגג דרך סדק במבנה, או פיצוץ בצנרת של שכן גורם לנזקי מים בדירה סמוכה.

עם זאת, אם ראיתם שישנה עלייה לא שגרתית בחשבונות המים, דבר זה בהחלט מעלה חשד סביר לגבי נזילת מים.

כאשר מזהים שקיים סיכוי סביר לנזילה מומלץ לטפל בה בהקדם, כי כאמור, הנזקים הישירים מאי תיקון נזילת מים מקצועי עלול להיות כבד יותר.

 

איתור נזילות מקצועי

זיהיתם שיש לכם סימנים אשר מעידים על קיום נזילה? קודם כל צריך להזמין איתור נזילות.

לביצוע איתור נזילות מים מזמינים רק מומחה לאיתור נזילות מומלץ ומקצועי כגון משה שליו. חשוב להזמין בעל מקצוע אשר משתמש בכלי איתור טכנולוגיים חדשניים לביצוע העבודה ויש לו את ההכשרות והידע הדרוש.

כמו כן, מומלץ לוודא כי מאתר הנזילות שאתם רוצים להזמין גם מתקן את הנזילה בסיום האיתור.

מאמר נכתב בשיתוף איתור נזילות משה שליו.

לעוד מאמרים בנושא  https://www.meaterms.com/

 

קידום אתרים

הכל על קידום אורגני SEO

בעידן הדיגיטלי של היום, עסקים מחפשים כל הזמן דרכים להגביר את הנראות המקוונת שלהם ולמשוך יותר לקוחות. אחת השיטות היעילות ביותר להשיג זאת היא באמצעות קידום אורגני בגוגל. קידום אורגני הוא תהליך של אופטימיזציה של תוכן האתר כדי לשפר את הדירוג במנועי החיפוש ויצירת תנועה ולידים ללא פרסום בתשלום. במאמר זה נחקור את היתרונות של קידום אורגני בגוגל, לרבות היתרונות שלו לטווח ארוך, עלות-תועלת והאתגרים הנלווים אליו.

סריגה עם חוטי טריקו

הסתיו הגיע והוא צובע את הנוף בגוונים עזים של כתום וצהוב עם ירוק וכשהעלים מתחילים לנשור על האדמה והרוח הקרירה ממלאת את האוויר, הידיים שלנו מתחילות לחפש את המסרגות. זו העונה שבה אנו מוצאים נחמה ביצירת שטיחים, סלסלות, תיקים ושפע של פריטים ייחודיים, הן כמתנות מחממות לב והן כתוספת נעימה לבתים שלנו.

אופנה

אימוץ אופנה טבעונית: ביגוד והנעלה ברי קיימא לצרכנים בעלי חמלה

תעשיית האופנה עוברת שינוי משמעותי לעבר פרקטיקות אתיות ובנות קיימא יותר, והיבט אחד של תנועה זו הוא עלייתם של ביגוד והנעלה טבעוניים. אופנה טבעונית מציעה אלטרנטיבה חמלה וידידותית לסביבה למוצרים מסורתיים שמקורם בבעלי חיים, מבלי להתפשר על סגנון או איכות. במאמר זה נחקור את החשיבות של ביגוד והנעלה טבעוניים, נדגיש את היתרונות וההשפעה שלהם, תוך הצגת "סהרה", מותג חלוץ בתעשיית האופנה הטבעונית.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

תביעת סיעוד היא כלי חשוב ביותר למימוש הזכויות שלנו. במידה ואנחנו או הקרובים אלינו נתקלים בקושי תפקודי ובצורך לקבל טיפולים רפואיים מתמשכים, תביעת סיעוד היא

תמציות טבעיות

עולם הקוסמטיקה התפתח מאוד בשנים האחרונות, כך שתוכלו למצוא מוצרים חדשים רבים על המדף. מוצרי הקוסמטיקה הבסיסיים השתדרגו והפכו להיות מוצרים רב גוניים. כל אחד

אילו בעלי מקצוע משתמשים בפרופיל U?

הוא מוצר מהפכני בתחום התעשייה ועד כמה שהוא פשוט – ככה הוא יעיל ומשמעותי. כיום פרופיל U נחשב לאחד המוצרים המבוקשים בתעשייה, מהו, עבור מה