אומנות ישראלית – איך נחשפים לאמנים חדשים ורוכשים את היצירות שלהם

תוכן עניינים

אחד הדברים היפים והמרשימים באומנות בכלל, ובפרט באומנות ישראלית, היא היכולת שלנו להיחשף כל הזמן לאמנים חדשים, לא מוכרים, אמנים המציגים יצירות שונות בתחום ההתמחות שלהם, ומבקשים להיחשף לקהל ולמשוך את תשומת ליבם דרך אותן יצירות.

להבדיל מתחומים אחרים בחיים, בהם אנחנו נחשפים באופן קבוע לאותם שמות, אותן חברות ומותגים, הרי שבאומנות אנחנו יכולים לגלות כל יום אמן חדש, אמן שיעורר אצלנו עניין ונרצה לגלות עוד יצירות שלו, לשמוע ולקרוא עליו, אפילו לפגוש אותו בדרכים שונות. זה נכון לגבי אמנים המתעסקים במוזיקה, ציור, פיסול, קולנוע, ספרות או אמנויות פחות נפוצות, כמו עבודה בזכוכית, בעץ ועוד.

אפילו כשמדובר על אומנות ישראלית, יש לנו אפשרות להיחשף לעיתים תכופות לאמנים חדשים. אומנם ישראל היא מדינה קטנה ויש בה יחסית מעט אנשים, בוודאי כאלה שעוסקים באומנות, ועדיין יש לנו מספיק פלטפורמות דרכן אנחנו יכולים להיחשף לאמנים וליצירות חדשות. זה מוסיף עניין ומאפשר לנו ללמוד ולהכיר דברים חדשים.

איך נחשפים לאמנים חדשים?

כל מי שרוצה להיחשף לאמנים חדשים וליהנות מגוונים חדשים במסגרת אומנות ישראלית, לא צריך לעבוד קשה מדי היום. ישנם מספיק מקורות מידע שיכולים לעזור לו ולספק פרטים רלוונטיים אודות אמנים מוכרים וכאלה שלא. אותם מקורות מידע מספקים גם פריטים אודות תערוכות, גלריות, מייצגים ודברים אחרים שיכולים לעזור לחשיפה.

דרך תערוכות אישיות או קבוצתיות, אפשר ללמוד על אמנים, כפי שדרך מקורות שונים המספקים מידע כללי על אומנות ישראלית ניתן להיחשף לשמות שלא בהכרח מופיעים תדיר בתקשורת ואינם זוכים לפרסום כמו אמנים ישראלים אחרים. אחד הדברים המעניינים באומנות ישראלית הוא, הרבה פעמים אמנים ישראליים מקבלים הכרה בחו"ל, בעוד שבישראל הם נשארים אלמונים. לכן, גם מקורות חיצוניים יכולים לספק לנו מידע ולחשוף אותם לאמנים שלא הכרנו.

באופן טבעי, אם אנחנו פונים למקומות בהם מוצגות יצירות מתחומים שאנחנו פחות נחשפים ומכירים, אז נוכל ליהנות מחשיפה משמעותית יותר של אמנים ישראלים שאיננו מכירים.

איך ניתן לרכוש יצירות של אמנים ישראליים

על מנת לרכוש יצירות של אמנים ישראליים, כל מה שעלינו לעשות זה לפנות אל מקומות המבצעים מכירות פומביות. שם אפשר למצוא מגוון רחב של יצירות השייכות לאמנים ישראלים מוכרים ולא מוכרים. אנחנו יכולים להציע מחיר עבור היצירות השונות, לקוות שננצח במכרז ואז נוכל לקבל את היצירה לבעלותנו.

זו דרך טובה לא רק לרכוש יצירות אלא גם להיחשף לאמנים שונים שייתכן ובדרכים אחרות אי אפשר להיחשף אליהם. אחד היתרונות של גישה זו, היא האפשרות להיחשף באופן מיידי לאמן, ליצירה ולרכוש אותה בו במקום. כך נחשפים אל האמן בצורה הטבעית ביותר, דרך היצירה שלו, ומה שהיא מעוררת בנו. כך מקבלים החלטה ורוכשים אותה מיד.

גלריה

אל תעצרו כאן
יש עוד מה לגלות
טיגון
סלסלת טיגון – כל מה שצריך לדעת כדי לטגן כמו מקצוענים

דמיינו את רחש שמן הטיגון כשאתם מורידים חבילה של תפוחי אדמה חתוכים ביד אל לב מעמקיה הזהובים. הארומה ממלאת את המטבח, הבטחה לתענוגות פריכים שיבואו. זוהי אמנות הטיגון, טכניקה קולינרית עתיקת יומין שהופכת את המרכיבים הפשוטים ביותר לאוכל מנחם. אבל הסוד להשגת המושלם, אפילו לטגן? סל הטיגון הצנוע.

poker
מדריך מקיף: איך למצוא את הסוכן המתאים לך בפוקר

בחיפוש אחר סוכן פוקר, דבר ראשון שצריך לבחון הוא האמינות והתיעוד של הסוכן. יש לקיים פנייה לאורגן המתאים כדי לוודא שהסוכן מרשם, כמו גם לבדוק באינטרנט על תהליך העבודה שלו ומה החוות דעת של שחקנים אחרים.